Ферросплавы

Spread the love

Коротко визначаючи, що таке феросплави та їх застосування, можна сказати – це категорія сполук на основі або з присутністю заліза, переважно використовуваних під легування сталі. Існує дві причини затребуваності подібних сплавів. По-перше, технологічно, легування феросплавами обходиться дешевше, ніж застосування чистих металів. По-друге, одержувані сплави заліза характеризуються більш низькими температурами плавлення, що спрощує процес легування сталі. Феросплави (англ. — ferroalloys) дуже затребувані у світовій металургії. У нас найкраща ферросплавы цена.

Виробництво феросплавів
Сировинна база цього технологічного процесу являє собою різноманітні руди або концентрати. Зокрема, руда затребувана у виробництві наступних груп сполук:

феросиліцій;
ферохром;
феромарганець.

Причина тому – високий відсоток оксидів елемента, що підлягає відновленню у складі руд. Навпаки, металургія феросплавів заліза і тугоплавких металів використовує в якості сировини рудні концентрати. Це пов’язано з низькою концентрацією корисних елементів. Щоб підвищити ефективність, руду попередньо збагачують, отримуючи з неї концентрат необхідного оксиду.

Як видно, в основі виробництва феросплавів лежить реакція відновлення. Це ставить певні вимоги щодо вибору реагентів:

Відновником повинен бути елемент, що характеризується більш високою хімічною сумісністю з киснем (здатністю утворювати оксиди), ніж извлекаемое речовина.
Перебіг реакції з присутністю заліза, його оксидів.
Друга умова обумовлено здатністю заліза, знижувати активність елементів, зокрема перешкоджати їх окислення.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика