Робота-помічника для інвалідів випробували в домашніх умовах

Spread the love

Компанія Toyota провела перші випробування свого робота-помічника Human Support Robot для інвалідів в домашніх умовах. Робота привезли в будинок американського ветерана війни в Афганістані, який в результаті поранення став паралізований нижче шиї. Про це повідомляє видання The Verge.

Компанії намагаються автоматизувати практично всі сфери людської діяльності роботами. І якщо у сфері комп’ютерних обчислень і аналізу даних такі системи вже часто значно перевершують людей, то такі прості дії, як захоплення предметів досі є вкрай важким завданням. Адже роботу потрібно спочатку оцінити зовнішню обстановку і переміститися до об’єкта, потім оцінити його розмір, форму і розташування, після чого захопити його з силою, достатньою, щоб не впустити його, але і не занадто великий, щоб не зруйнувати. Тому ця та інші завдання, що вимагають довільних дій у фізичному світі, досі практично не автоматизовані.

Компанія Toyota ще кілька років тому вирішила створити робота, який міг би допомагати людям з обмеженими можливостями в побуті. Розроблений ними робот Human Support Robot обладнаний маніпулятором, який може захоплювати і переміщати предмети різної форми. Також на ньому встановлені камери, які дозволяють йому самостійно орієнтуватися в просторі, переміщатися самому і точно переміщати предмети.

Раніше робот вже випробовувався в лікарнях, а тепер інженери компанії спробували адаптувати його для більш складних умов: він повинен нормально функціонувати будинку і допомагати паралізованим людям. Компанія домовилася про випробування з американським ветераном війни в Афганістані Ромуло Камарго. У 2008 році його загін потрапив у засідку, і він був поранений, після чого став паралізований нижче шиї.

Попередня версія робота управлялася руками з допомогою планшета, тепер же систему довелося трохи переробити. Інженери прикріпили планшет до крісла, а керувати ним можна було з допомогою стилуса, який Ромуло тримав у роті.

Поки що фахівці вирішили обмежитися двома завданнями: робот повинен по команді брати пляшку з водою на кухні і піднести її до рота господаря, а також вміти натискати на кнопку, що відкриває вхідні двері в будинок. У випадку з пляшкою робот вирушав на кухню, захоплював пляшку, і акуратно підносив її до паралізованому людині, підлаштовуючись під його зростання і положення.

Компанія стверджує, що їх робот вміє виконувати і інші побутові завдання, наприклад відкривати фіранки. Незважаючи на те, що робот досяг певних успіхів у поставлених завданнях, компанія заявляє, що не планує починати його масове виробництво в найближчому майбутньому.

У минулому році компанія Asus представила свого робота-асистента, який може виступати в якості голосового секретаря, відтворювати аудіо, а також вміє відслідковувати небезпечні ситуації, такі як падіння людини, і повідомляти про це членів сім’ї або інших зазначених осіб.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика