Прийом квартири в новобудові. Поради

Spread the love

Всі покупці квартир в споруджуваному будинку з нетерпінням чекають, коли будинок, нарешті, буде добудований і зданий в експлуатацію. І ось, нарешті, все готово, вам залишається тільки прийняти квартиру. Прийом квартири — не пуста формальність, а найважливіший етап покупки квартири в новобудові.
Наївно вважати, що забудовники, зазвичай поспішно закінчують будівництво, нададуть вам ідеальну квартиру. Швидше за все,якщо забудовника немае в списку рекомендацій інвесторів, в квартирі будуть різноманітні недоробки та недоліки, які від вас спробують приховати.
Щоб не потрапити в халепу, радимо Новостройки Киевской области: инвесторы рекомендуют ЖК «Лесной квартал» и «Крона Парк» , або дуже уважно оглядати квартиру в момент її приймання. Не обов’язково вдаватися до послуг експертної компанії, ми підкажемо вам, на що звернути особливу увагу, приймаючи квартиру в новобудові.
На що звернути увагу при огляді
Оглядати квартиру краще в світлий час доби, при денному світлі легше побачити всі її недоліки. Плануйте свій час — квартиру потрібно приймати ретельно і не поспішаючи. Візьміть з собою блокнот і ручку, ліхтарик, запальничку або сірники, патрон з лампою, рівень, висок, вольтметр, молоток. Всі ці предмети вам знадобляться.
Заходячи в квартиру, зверніть увагу на вхідну дверь. Вона повинна нормально відкриватися і закриватися.
До міжкімнатних дверей пред’являються ті ж вимоги, що до вхідних дверей.
Далі слід оглянути бетонні конструкції — місця стикувань повинні бути герметичними, без слідів підмочування.
Дуже часто можна виявити істотні недоліки в стяжці на підлозі. Вона не повинна кришитися і мати бульбашки повітря. Перевірити це можна молотком, простучав стяжку. Не забудьте упевнитися в горизонтальності стяжки, для цього скористайтеся рівнем.
Стеля повинна бути рівною, стики плит не повинні бути сильно помітні. Перевірте висоту стелі, вона повинна відповідати тій, що зазначена в документах.
З допомогою виска переконайтеся в вертикальності стін. Зверніть увагу і на затирку — вона повинна бути суцільною, без потьоків.
Перевіряючи вікна, зверніть увагу на цілісність скла і фурнітури, наявність ущільнювача. Усі вікна повинні вільно відкриватися і закриватися. Кількість склопакетів повинно відповідати зазначеному в договорі.
Дуже важливо ретельно перевірити і комунікації — електромережі, каналізацію, опалення і т. д.
Швидше за все, електрика в квартирі буде відключена. Увімкніть електрику і подивіться, чи працюють розетки, виміряйте напругу в кожній розетці вольтметром.
Розетки і вимикачі повинні бути в кожній кімнаті, перевірте, чи надійно вони закріплені. За допомогою патрона перевірте світло. Переконайтеся, що працює дзвінок.
У ванній, туалеті і кухні увімкніть воду, щоб дізнатися, як працюють крани. Змийте унітаз, подивіться, зливається вода. Зверніть увагу на труби, чи не протікають вони? Варто приділити увагу вентиляції в кухні, ванні, туалеті. Піднесіть полум’я сірника до отвору вентиляційної шахти, полум’я повинно відхилиться.
Зверніть увагу на батареї — вони повинні бути укомплектовані, закріплені та підключені до системи опалення.
Обов’язково запишіть показання лічильників на воду та електрику. Коли будете отримувати паспорти на лічильник, звірте цифри, щоб не платити зайвого.
Слід знати, що у квартирі не повинно бути будівельного сміття, прибрати його зобов’язані робітники.
Як здійснюється прийом квартири
Прийом квартири документально оформляється у вигляді акту прийому-передачі квартири. В акті повинні бути зазначені: адреса будинку, номер квартири, її площа та остаточна вартість. У подальшому цей документ вам знадобиться при оформленні у власність квартири в новобудові.
Повинен видаватися оглядовий лист. Оглядаючи квартиру на предмет недоліків, відзначайте їх в оглядовому листі. В ньому ж потрібно зафіксувати терміни, в які забудовник зобов’язаний ліквідувати дефекти.
Всі ваші претензії повинні бути обґрунтованими. Оформляти їх треба в письмовому вигляді, у двох примірниках — один залишається у вас, інший передається будівельникам.
Пам’ятайте, що ви маєте повне право не підписувати акт прийому-передачі, якщо житло не відповідає обіцяному якості. Крім того, в договорі з забудовником повинні бути вказані терміни гарантії на квартиру — 2-5 років від здачі будинку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика