ВИРОЩУВАННЯ В ТЕПЛИЦЯХ — ЩО ВИРОЩУВАТИ І КОЛИ?

Spread the love

Вирощування овочів, ягід і зелені в теплицях — достатньо розвинутий на Україні і в Росії бізнес.

В наших широтах виростити овочі і ягоди в теплиці – означає отримати значну перевагу перед тими, хто вирощує ті ж самі культури у відкритому грунті. Тому, за останні десятиліття теплиці будують практично всі, але найкраще рішення — заказать теплицу из стекла, ті хто займається вирощуванням зелені, овочів, квітів або ягід на продаж. Досвідчені фахівці примудряються отримувати в теплицях урожай навіть баштанних культур та виноград. Тому варто прислухатися до їх порад – що і коли слід вирощувати в теплиці. Більшість авторитетних джерел пропонує садівникам і городникам вирощувати в тепличних умовах такі культури, як зелень (різноманітні сорти салатів, кріп, петрушку, базилік, інші столові трави, які охоче купуються як населенням, так і ресторанами та кафе), огірки, помідори, полуницю. Великою популярністю користується у покупців ранній парниковий редис, а також варто підрощувати розсаду для подальшої висадки у відкритий грунт. Також є успішний досвід вирощування в теплиці кімнатних декоративних рослин та квітів.

Якщо ви вирішили вирощувати в парнику овочі, слід пам’ятати, що настільки популярні культури, як огірки і помідори не можуть «ужитися» в одній теплиці – у них дуже різні температурні режими, а також вимоги до вологості. Крім цього, слід знати, в який грунт слід висаджувати ті чи інші рослини.

Важливо також стежити за правильною сівозміною теплиці. Особливо, якщо ви плануєте зробити тепличне господарство основою свого аграрного бізнесу. Економічно обґрунтована сівозміна для теплиці виглядає наступним чином: після танення снігу можна висівати в грунт теплиці насіння качанового і листового салату, цибулі, зелені та редиски. У спеціальні торф’яні горщики висіваємо насіння майбутньої розсади. Також в цей час варто посіяти у теплицю насіння квітів, які в природі зацвітають пізно – айстр, настурций, чорнобривців і т. д. Швидка вигонка розсади цих декоративних рослин дозволить прикрасити їх цвітінням сад на все літо. Після того, як пройшли останні холоди, розсада буде висаджена у відкритий ґрунт, частина її – огірки, помідори, перець, баклажани висаджують у теплицю в грунт. Після збору врожаю цих культур є сенс ще раз посіяти зелень, салати і редис.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика